Category Time Event Opponent Location
May 3, 2021 - Mon
HS Track and Field 3:30 PM Track: Girls Varsity Meet   Living Word Lutheran High School
  Opponent: Lake Country Lutheran,Racine Lutheran,University School of Milwaukee,Saint Thomas More,Kettle Moraine Lutheran,Howards Grove 2015-16,Living Word Lutheran
HS Track and Field 3:30 PM Track: Boys Varsity Meet   Living Word Lutheran High School
  Opponent: Lake Country Lutheran,Racine Lutheran,University School of Milwaukee,Saint Thomas More,Kettle Moraine Lutheran,Howards Grove 2015-16,Living Word Lutheran
May 4, 2021 - Tue
HS Track and Field 4:30 PM Track: Girls Varsity Quad Cudahy,West Allis Central,South Milwaukee South Milwaukee High School
HS Track and Field 4:30 PM Track: Boys Varsity Quad Cudahy,West Allis Central,South Milwaukee South Milwaukee High School
HS Track and Field 4:30 PM Track: Girls JV Quad Cudahy,West Allis Central,South Milwaukee South Milwaukee High School
HS Track and Field 4:30 PM Track: Boys JV Quad Cudahy,West Allis Central,South Milwaukee South Milwaukee High School
May 7, 2021 - Fri
HS Track and Field 4:00 PM Track: Girls Varsity Invitational   University School of Milwaukee
  Opponent: Messmer,Brookfield Academy,Dominican,University School of Milwaukee
HS Track and Field 4:00 PM Track: Boys Varsity Invitational   University School of Milwaukee
  Opponent: Messmer,Brookfield Academy,Dominican,St. John's Northwestern Military Academy,Cristo Rey Jesuit High School,University School of Milwaukee
May 11, 2021 - Tue
HS Track and Field 4:30 PM Track: Girls Varsity Quad Cudahy,New Berlin West,South Milwaukee South Milwaukee High School
HS Track and Field 4:30 PM Track: Boys Varsity Quad Cudahy,New Berlin West,South Milwaukee South Milwaukee High School
HS Track and Field 4:30 PM Track: Girls JV Quad Cudahy,New Berlin West,South Milwaukee South Milwaukee High School
HS Track and Field 4:30 PM Track: Boys JV Quad Cudahy,New Berlin West,South Milwaukee South Milwaukee High School
May 12, 2021 - Wed
HS Track and Field 4:00 PM Track: Girls Varsity Triangular Shorewood,Brown Deer Brown Deer High School
HS Track and Field 4:00 PM Track: Boys Varsity Triangular Shorewood,Brown Deer Brown Deer High School
May 15, 2021 - Sat
HS Track and Field 9:30 AM Track: Girls JV Invitational   Grafton High School
  Opponent: Lake Country Lutheran,Hartford Union High School,Whitefish Bay,Port Washington,Grafton
HS Track and Field 9:30 AM Track: Boys JV Invitational   Grafton High School
  Opponent: Lake Country Lutheran,Hartford Union High School,Whitefish Bay,Port Washington,Grafton
May 25, 2021 - Tue
HS Track and Field 4:30 PM Track: Girls Varsity Quad Cudahy,Pius XI,South Milwaukee South Milwaukee High School
HS Track and Field 4:30 PM Track: Boys Varsity Quad Cudahy,Pius XI,South Milwaukee South Milwaukee High School
HS Track and Field 4:30 PM Track: Girls JV Quad Cudahy,Pius XI,South Milwaukee South Milwaukee High School
HS Track and Field 4:30 PM Track: Boys JV Quad Cudahy,Pius XI,South Milwaukee South Milwaukee High School
May 27, 2021 - Thu
HS Track and Field 4:00 PM Track: Girls Varsity Meet   Kettle Moraine Lutheran High School
  Opponent: Living Word Lutheran,Martin Luther,Messmer,Racine Lutheran,Shoreland Lutheran,University School of Milwaukee,Kewaskum,Cedarburg,Washington County Home School Association,University Lake,Cristo Rey Jesuit High School,Campbellsport,Kettle Moraine Hign School (Var Res)
HS Track and Field 4:00 PM Track: Boys Varsity Meet   Kettle Moraine Lutheran High School
  Opponent: Living Word Lutheran,Martin Luther,Messmer,Racine Lutheran,Shoreland Lutheran,University School of Milwaukee,Kewaskum,Cedarburg,Washington County Home School Association,University Lake,Cristo Rey Jesuit High School,Campbellsport,Kettle Moraine Lutheran
Jun 3, 2021 - Thu
HS Track and Field 4:00 PM Track: Girls Varsity Invitational   Grafton High School
  Opponent: Messmer,Dominican,Milwaukee Lutheran,Whitefish Bay,Sheboygan South,Cedarburg,Port Washington,Grafton
HS Track and Field 4:00 PM Track: Boys Varsity Invitational   Grafton High School
  Opponent: Messmer,Dominican,Milwaukee Lutheran,Shorewood,Whitefish Bay,Sheboygan South,Cedarburg,Port Washington,Grafton
Jun 8, 2021 - Tue
HS Track and Field 2:30 PM Track: Varsity Conference Meet   Brookfield Academy High School
  Opponent: Heritage Christian,Kenosha Christian Life,Lake Country Lutheran,Living Word Lutheran,Messmer,St. John's Northwestern Military Academy,HOPE Christian High School,University School of Milwaukee,Brookfield Academy
Jun 10, 2021 - Thu
HS Track and Field 4:00 PM Track: Boys JV Invitational   Hart Park
  Opponent: Brookfield Academy,HOPE Christian High School,West Allis Nathan Hale,Muskego,Marquette University H.S.,Hamilton,Cristo Rey Jesuit High School,St. Anthony,Wauwatosa East
HS Track and Field 4:00 PM Track: Girls JV Invitational   Hart Park
  Opponent: Brookfield Academy,HOPE Christian High School,West Allis Nathan Hale,Muskego,Hamilton,St. Anthony,Divine Savior Holy Angels,Cristo Rey Jesuit High School,Wauwatosa East